Ana içeriğe atla

Yüzey Hazırlığı ve Yüzey Temizliği Nasıl Olmalı?

BETON YÜZEY HAZIRLIĞI

 

  • Mastarlı veya Perdahlı beton zeminlerin epoksi veya selflevlling kaplamalar için htg silim makineleri ve metal elmaslarla hazır hale getirilmesidir.
  • İnşaat sonrası beton, Beton şerbeti ve diğer kirlerin beton yüzeyinden htg silim makineri ile metal ve reçine almaşlarla temizlenmesi işleridir.
  • Poliürea ve diğer izolasyonlar için eğim betonu imalatı yapılmayacak ise zeminin izolasyona uygun hale getirilmesidir.

 

Beton Parlatma, HTG silim makineleri ve yine HTG elmas bıçaklarıyla kirli ve bozuk görünüme sahip beton yüzeylerin sırasıyla kazıma, honlama ve parlatma basamaklarıyla aşındırılıp özel HTG cilaları ile granit parlaklığına ulaştırılmasıdır.

Mekanik yöntemler ile beton parlatma bir yüzey kaplama yöntemi değildir, beton zemine çevreye zararlı hiçbir kimyasal uygulanmaz. Bu yüzden çevre ile dost, çok uzun ömürlü, tozumayacak, parlak görünüme sahip, ekonomik zeminler elde edilir.

Beton yüzeylerde leke ve renk kusması benzeri kirlilikler olduğunda ilk akla gelen temizleme yöntemleri istenilen sonuçları çoğu zaman vermeyebilir. Beton Zemin Temizleme aynı zamanda bir takım kimyasalar malzemeler kullanıp fırça ve benzeri malzemelerle manuel olarak yapılacak bir işlem de değildir. Dikkat edilmesi gereken nokta, temizlikten sonra aynı durumların kısa sürede tekrar ortaya çıkmasını engellemektir. Özellikle endüstriyel zeminlerde oluşan yağ, zift gibi ağır kirler bir müddet sonra mevcut operasyon veya üretimi etkileyecek noktaya gelir. Gerekli önlem alınmadığı takdirde zor oluşan bu leke ve kirlilikler kolay bir şekilde büyürler.

Türkiye distribütörü olduğumuz dünya markalarının ürünleriyle beton zemin temizleme işlemlerini çok hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor ve ilk günkü haline getiriyoruz.

Arzu edildiği takdirde güçlendirme ve cam parlaklığında beton zemin haline de getirebiliyoruz.

Bunun sonucunda da doğal olarak zemin üzerinde bozuk ve çukurların oluşması gerek mevcut iş akışımızı ve hepsinden önemlisi sağlımızı tehdit eder hale gelir. İlk akla gelen yöntem bir takım kimyasal harçlarla bu boşlukların doldurulması işlemidir ve bugün de kullanılmakta olan teknik budur. Dikkat edilmesi gereken nokta bu tip beton zemin üzeri çatlak, boşluk ve çukurların doldurulması işleminin nasıl yapılacağı olup sağlık yönünden ve ergonomik olarak optimize edilmiş bir yöntemle uygulanmasıdır ki bu noktada Beton Zemin Tamirat tartışmasız tecrübe gerektiren bir durumdur.

Uygulama Resimleri